Klinik Hizmetlerimiz

İlgi Tıp Merkezimizde Verilen Hizmetler

Kulak Burun Boğaz

Poliklinik, laboratuvar, radyolojik tetkikler ve odiyolojik tetkikler sonrası hastalarımızın hemen tamamında hastanelerimizde tanı koyup tedaviye geçilmektedir. KBB muayenesinde klasik muayene gereçlerinin yanı sıra endoskopik muayenelere de olanak vardır.

0362 431 61 11

Opt. Dr. Sedat Çınaroğlu

K.B.B

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk polikliniklerimizde çocukların ve bebeklerin sağlığı ve aşıları takip edilebilmektedir.

Randevu sistemi ile telefon numaralarımızdan randevu alınarak muayene yapılabilmektedir

0362 431 61 11

Uzm. Dr. Tahsin Atalar

Çacuk Sağlığı ve Hastalıkları

Dermatoloji

Deri Kanserlerinden sonra önemli hastalıklar arasında bulunan, mantar, akne tedavisi ve takibi, alerjik egzamalar, ben takibi gibi konularda bölümlerimizin uzmanlık alanlarıdır. Tüm hastanelerimizde oluşturulan dermatoloji ekiplerimiz özellikle deri kanserlerinin erken tanı ve tedavisine yönelik oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedirler.

  • Mantar hastalıkları
  • Sedef hastalığı (Psoriasis)
  • Egzamalar
  • Saç ve tırnak hastalıkları
  • Frengi, bel soğukluğu gibi zührevi hastalıklar

0362 431 61 11

Uzm. Dr. KIYMET MENGÜ

Dermatoloji

Üst ve alt solunum yolu hastalıkları: Solunum yolu enfeksiyonları, özellikle sonbahar ve kış aylarında sıklıkla görülen bulaşıcı hastalıklar olup üst ve alt solunum yolu enfeksiyonu olarak ikiye ayrılır. Üst solunum yollarına ilişkin enfeksiyon hastalıkları genellikle soğuk algınlığı olarak adlandırılır ve burun ile boğaz bölgelerini etkiler.

Enfeksiyon hastalıkları: Solunum yolu enfeksiyonlarının haricinde idrar yolu enfeksiyonları, cilt enfeksiyonları, karaciğer iltihabı (hepatit), ishal, kemik ve eklemlerin iltihabi hastalıkları, paraziter hastalıklar, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, influenza ve bruselloz gibi pek çok enfeksiyon hastalığı da iç hastalıkları kliniklerinin uzmanlık alanına girer.

Hipertansiyon: Dahiliye kliniklerinde takip ve tedavisi yapılan hipertansiyon hastalarında tıbbi beslenme tedavisi ve ilaç kullanımı ile tansiyonun kontrol altında tutulması hedeflenmektedir.

Diyabet: Tip 1 ve Tip 2 olmak üzere iki yaygın türü bulunan diyabet hastalığı, insülin hormonunun yetersiz salgılanması veya dokular tarafından kullanılamamasına bağlı olarak kan glukoz seviyesinin normalin üzerine çıkması ile gelişir.

Tiroid hastalıkları: Boyun bölgesinde bulunan tiroid bezinden salgılanan tiroid hormonları vücut metabolizma hızının düzenlenmesi başta olmak üzere pek çok önemli işleve sahiptir.

Kolesterol ve trigliserid gibi kan yağlarında yükselme: Sağlıksız ve dengesiz beslenme, ailesel faktörler ve kronik hastalıklara bağlı olarak kolesterol, trigliseritler ve diğer kan lipidlerinin kandaki seviyeleri normalin üzerine çıkabilmektedir. Bu parametrelerdeki hafif yükseklikler rutin kan testlerinde belirti verirken ileri derecedeki yükselmeler göz çevresinde yağ bezelerinin oluşumu gibi belirtilerle kendini gösterebilir.

Karaciğerde hepatit, yağlanma, siroz, kist gibi hastalıklar; midede gastroözofageal reflü, gastrit, ülser, fıtık gibi hastalıklar; safra kesesinde ise taş ve kum oluşumu, iltihalp (kolesistit) ve tıkanıklıklar iç hastalıkları kliniklerinin uzmanlık alanına giren ve oldukça yaygın olarak karşılaşılan hastalıklardır.

Akciğer hastalıkları: Akciğerde görülen astım, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH), zatürre, akciğer zarında sıvı birikimi gibi pek çok hastalıkta tanı ve tedavi işlemleri iç hastalıkları kliniklerinde yürütülmektedir.

Böbrek hastalıkları: Böbreklerde gelişen enfeksiyonlar, taş oluşumları, kistler, akut veya kronik yetmezlikler erken dönemde tedavi edilmesi gereken ve kalıcı organ hasarına kadar ilerleyebilen ciddi sağlık sorunlarıdır.

Kansızlık ve diğer kan hastalıkları: Kanda demir, hemoglobin ve hematokrit seviyelerinin düşük olması kansızlık (anemi) olarak adlandırılır. En yaygın nedeni yetersiz ve dengesiz beslenme sonucu demir minerali, B12 vitamini ve folik asitin vücuda yetersiz düzeyde alınmasıdır.

Romatizmal hastalıklar: Bel ve boyun ağrıları ile karakterize yumuşak doku romatizmaları, fibromialji, kireçlenme, romatoid artrit, gut hastalığı, behçet hastalığı, ailesel akdeniz ateşi ve akut eklem romatizmaları tanı ve tedavi aşamalarında iç hastalıkları kliniklerine başvurulması gereken romatizmal hastalıklardır.

Kas ve iskelet sistemi hastalıkları: Romatizmal hastalıkların bir kısmı, osteoartrit (kireçlenme), vücudun farklı bölgelerinde meydana gelen kas ve iskelet sistemine ilişkin ağrıların tedavisi ile cerrahi operasyon öncesi ve sonrası süreçte tedavi ve takip işlemleri iç hastalıkları birimlerinde yürütülür.

0362 431 61 11

Dr. Emin Dinççağ

Dahiliye

Radyoloji

Radyoloji çeşitli tıbbi cihazların yardımı ile birçok hastalığın teşhis edildiği bir bölümdür. Radyoloji bölümünde kullanılan cihazlar;

Röntgen (X- Ray),

a. kemik ve akciğer hastalıklarının teşhisinde en sık kullanılan cihazdır.

b. X ışını kullanılır.

Mamografi

a. Meme hastalıklarının teşhisinde sıklıkla kullanılır.

b. 40 yaşından sonra tarama aracı olarak da tercih edilir.

c. X ışını kullanılır

0362 431 61 11

Uzm. Dr. HALİM BENEKLİ

Radyoloji

Göz

Şikayetlerin özelliklerine göre rutin bir göz muayenesinde öncelikle, dış görünüm itibariyle kaşlar, göz kapakları ve gözlerin bakış pozisyonu gözlenir. Bilgisayarlı ORM (Otorefraktometre) ve retinoskop yardımıyla hastanın refraksiyon kusuru ölçülür. Her iki gözün gözlüksüz ve gözlüklü görme keskinlikleri tespit edilir. Biomikroskopi muayenesinde kirpikler, konjoktiva, kornea ve gözün diğer ön segment elemanları dikkatlice muayene edilir. Ardından göz tansiyonları ölçülür.

0362 431 61 11

Opt. Dr. Mağruf Selimoğlu

Göz Hastalıkları

0362 431 61 11

Detaylı bilgi ve ayrıntı için bizi mesai saatlerimiz içerisinde arayabilirsiniz

Randevu ve Sorularınız İçin Arayınız

Mesai Saatlerinde 0 (362) 431 61 11 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz